DOMINIKA Jest Pięknie

Absolwentka ASP i w tym tkwi sekret jej makijażu permanentnego. To nie tylko makijaż, to sztuka. Brwi, usta, kreski – co tylko Panie sobie wymarzą, z gwarancją ultra naturalnego efektu. Dodatkowo czasem wykonuje tatuaże, grafiki i obrazy. W dwóch słowach: JEST PIĘKNIE!

Facebook: https://www.facebook.com/makeup.makijaz.permanentny.warszawa/

Najczęściej zadawane pytania odnośnie makijażu permanentnego:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe (czas chemio i radioterapii),
 • choroby wirusowe (zapalenie wątroby, HIV, żółtaczka),
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przyjmowanie żelaza,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (typu acard, gripex, aspiryna)
 • nieustabilizowana cukrzyca i tarczyca,
 • łuszczyca, stany zapalne w pigmentowanym obszarze, choroby skóry, aktywna opryszczka, jęczmień
 • stosowanie odżywek do rzęs w przypadku kresek, i odżywek do brwi
 • picie herbatek oczyszczających (typu czystek),
 • stany podgorączkowe, przeziębienie, wszelkie infekcje,
 • korzystanie w krótkim czasie przed zabiegiem mikropigmentacji z medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks) – należy odczekać min. 3 miesiące,
 • świeża opalenizna!

I NAJWAŻNIEJSZE: Drogie Panie nie zatajajcie przede mną informacji dot. przeciwwskazań, jeżeli chcecie aby zabieg SIĘ ODBYŁ i aby rezultat zabiegu był satysfakcjonujący!! Powinno Wam na tym zależeć 🙂

Trwałość makijażu jest bardzo indywidualną kwestią. Zależy między innymi od takich czynników jak rodzaj skóry, jej „metabolizm”, pielęgnacja pozabiegowa, stan zdrowia. Nie można dać gwarancji na trwałość makijażu.
Po ok 1-1,5 roku zalecane jest odświeżenie makijażu brwi i dopigmentowanie. Dla moich klientek jest to koszt 50% AKTUALNEJ ceny podstawowej (po 1,5 roku do 2 lat po pierwszym zabiegu).
WAŻNE: W przypadku ust i kresek pigment utrzymuje się w skórze dłużej i lepiej niż w przypadku brwi.

Po zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia i opuchnięcia. Objawy te ustępują dość szybko, max w ciągu 48h.
Bezpośrednio po makijaż wydaje się przerysowany i dużo ciemniejszy od efektu końcowego. Do 14 dni schodzi błonka pigmentacyjna, kolor blednie ok 50-60% barwy wyjściowej, by potem móc pracować w skórze (stabilizacja koloru następuje po 28 dniach!!). Należy zatem uzbroić się w cierpliwość – makijaż permanentny to PROCES, nie ma efektu od razu!! Każdy organizm przechodzi to w swój indywidualny sposób.

WARTO NA TYDZIEŃ PRZED zabiegiem przyjmować RUTINOSCORBIN (4 tabletki na dobę) 🙂 uszczelni naczynia krwionośne.
NA ZABIEG PRZYJDŹ WYSPANA, NAJEDZONA, Z UŚMIECHEM NA TWARZY_ pozytywne myślenie to podstawa!

BRWI
– nie reguluj brwi przed zabiegiem (brwi muszą mieć widoczną linię naturalnego wzrostu włosków, na jej podstawie dobieram kształt),
– nie wykonuj henny! (brwi muszą być w naturalnym kolorze, bym mogła dobrać odpowiedni pigment)

USTA
– Aby uniknąć opryszczki 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po dobrze jest przyjmować lek przeciwwirusowy Heviran lub Hascovir.
– przyjdź z nawilżonymi ustami, bez suchych skórek – pigment przyjmie się dzięki temu lepiej,
– przyjmuj rutinoscorbin
– przeczytaj post odnośnie doboru koloru: https://www.facebook.com/…/a.188109924939…/920541618363200/…

KRESKI
– Przynajmniej na 2 miesiące przed zabiegiem odstaw odżywki do rzęs!!
– Zdejmij sztuczne rzęsy,
– Nie przychodź w soczewkach ani intensywnym makijażu oka,
– przyjmuj rutinoscorbin

Nie ma czego, jest to zabieg praktycznie bezbolesny. Oczywiście, odczuwanie bólu i odporność na niego są bardzo indywidualną sprawą, ale pigmentację przeprowadzamy w znieczuleniu. Stosuję znieczulenie przed i w trakcie (po przerwaniu ciągłości naskórka). Usta są najbardziej wrażliwym obszarem.

 • Brwi – 2h
 • Kreski zagęszczające – 1,5 h
 • Kreski dekoracyjne – 2h
 • Kreski cieniowane – 2,5h
 • Usta -3h

Czas trwania korekty uzależniony jest od tego, ile jest do korekty.

Po 5-6 tygodniach po 1 zabiegu należy poddać się korekcie mającej na celu wzmocnienie, utrwalenie rezultatów i zniwelowanie różnic w absorpcji pigmentu. Jeśli po pierwszym zabiegu pigment utrzyma się w dobrym stanie i tak należy pokazać się kontrolnie do oceny.

 • KOREKTA „spóźniona” – wyceniana indywidualnie
 • II KOREKTA (jeśli 1 zabieg i 1 korekta to za mało) – 200 zł
 • ODŚWIEŻENIE (po roku do 2 lat) – 50% AKTUALNEJ ceny podstawowej, prawdopodobnie jeden zabieg będzie wystarczający.
 • „ODŚWIEŻENIE” po 2 latach – pełnopłatna usługa

O tym mówię na naszym spotkaniu, daję też kartę informacyjną 🙂 NALEŻY STOSOWAĆ się do wszystkich zaleceń, by efekt po wygojeniu był jak najlepszy.

Wszystko zależy od tego, jak prezentuje się dany makijaż. Proszę osobiście pokazać się w studiu bądź jeśli to niemożliwe wysłać zdjęcia, żebym mogła ocenić czy podejmuję się wyzwania 🙂 ZAWSZE PRZED ZAPISEM proszę uprzedzić o posiadaniu makijażu permanentnego!! Trzeba brać pod uwagę to, że dwa spotkania mogą być niewystarczające i trzeba będzie wykonać drugą korektę. Jeśli nie zostanę uprzedzona w trakcie zapisu mam prawo odmówić wykonania zabiegu. Cena makijażu poprawczego różni się od ceny makijażu wykonywanego od podstaw przeze mnie.

Jak wyżej, w punkcie 2.
Wszystko jest zależne od organizmu. Organizm decyduje 🙂
Stan zdrowia, przyjmowane leki, metabolizm skóry, kosmetyki, częste opalanie itd, itd – wiele czynników ma wpływ na wygląd makijażu. W większości przypadków pigment traci na intensywności wraz ze stale złuszczającym się naskórkiem. Jeśli wystąpią jakieś przebarwienia, należy to zgłosić – poradzimy sobie z nimi 🙂 Po to jest zabieg odświeżenia po roku. Niestety pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, mimo wiedzy, umiejętności i dobrej jakości użytych materiałów 🙂
Kreski i usta utrzymują się dłużej!

Mam prawo do odmowy wykonania usługi, jeżeli oczekiwania Klientki co do kształtu/koloru są niezgodne ze sztuką wykonywania makijażu permanentnego! Makijaż permanentny to nie makijaż wykonywany na chwilę. Decydując się na zabieg należy zapoznać się z moim stylem i techniką pracy. W przypadku, gdy Klientka nie akceptuje proponowanego przeze mnie kształtu/metody/koloru oraz decyduje o rezygnacji podczas wizyty – zadatek nie jest zwracany.

W dniu zabiegu Klientka podpisuje formularz świadomej zgody, akceptując jednocześnie REGULAMIN.

Pozdrawiam, i do zobaczenia Dominika Kossakowska – Jest Pięknie!